Joi, 2024-04-18, 11:20 AM
Bps - GaminG
Bine ati venit Guest | RSS
Site | A castigat 1 milion de dolari printr-un joc! - Forum | Inregistrare | Login
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentului forumului · Cautare · RSS ]
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Forum » » TRASH » Recycle Bin » A castigat 1 milion de dolari printr-un joc!
A castigat 1 milion de dolari printr-un joc!
DroPPyData: Sâmbătă, 2010-05-08, 12:56 PM | Mesaj # 1
Staff Site
Grup: Moderator
Mesaje: 50
Reputaţie: 5
Status: Offline

Wade McGilberry, un barbat din Alabama, a castigat un milion de dolari de la 2K Sports in concursul "The Perfect Game".
Compania a scos la bataie banii pentru primul om care reuseste sa faca un meci perfect in MLB 2K10, jocul lor de baseball.

MLB 2K10 a fost lansat in Statele Unite pe 2 martie si, pe 4 martie, cei de la 2K Sports s-au trezit asaltati de gamerii care pretindeau ca au scos un scor perfect.

McGilberry spune ca nu intentiona sa intre in concurs dar ca a fost convins de sotia sa.

"A fost de fapt sotia mea care m-a convins sa particip. N-am crezut niciodata ca as putea castiga un milion de dolari jucand un joc, abia acum incep sa realizez ce am facut," spune el.

McGilbery a mai glumit spunand ca MLB 2K10 a fost o investitie care a meritat - "Jocul in sine a fost fantastic si ma bucur oricum ca l-am cumparat, dar trebuie sa spun ca aceasta investitie a avut un profit frumos."

Sursa : Clik


Vox-DroPPy
Supervizor Cupa Vox Cs



 
Forum » » TRASH » Recycle Bin » A castigat 1 milion de dolari printr-un joc!
  • Pagina 1 din 1
  • 1
Căutare:

Copyright TeaM.Bps© 2007 - 2024


 Google bot last visit powered by Bots Visit     Yahoo bot last visit powered by Bots Visit    Msn bot last visit powered by Bots Visit